Ereğli Eğitim Fakültesi 17. Dönem Mezunlarını Geleceğe Uğurladı

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi 2016-2017 Eğitim - Öğretim yılı mezuniyet töreni 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Ereğli Anadolu Otelde coşkuyla kutlandı. 17. dönem mezuniyet törenini gerçekleştiren, Ereğli Eğitim Fakültesi bu yıl 8 Anabilim Dalı’ndan yaklaşık 700 öğrenciyi daha hayata hazırlamanın gurunu yaşadı.

 

Törene Zonguldak Valisi Ali Kaban, Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Kdz. Ereğli Bölge ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Manioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu ve Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu Üyeleri, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Hayırsever Hacı Kadri Yılmaz’ın kızları Zuhal Yılmaz, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Ereğli Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve mezun öğrencilerin aileleri katıldılar.

 

İki bölüm halinde yapılan törenin birinci bölümü saat:11:00’da ve ikinci bölümü saat:16:00’da başladı. Mezuniyet töreninin birinci bölümünde Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın ve ikinci bölümde Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Zihin Engelliler Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın mezuniyetleri yapıldı. Mezuniyet töreni, öğrencilerin yerlerini almasıyla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ve Fakülte birincisi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı’ndan Cemre Keloğlu’nun mezunlar adına konuşmasıyla başladı. Keloğlu’nun ardından Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Azar ve Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer konuşmalarını yaptılar.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesi olarak 35 bine aşkın görevlisi, 2400 akademik ve idari personeli ve 60 bine yaklaşan mezunlarıyla artık büyük bir aile olduklarını vurguladı. Özer konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Bülent Ecevit Üniversitesi sadece Ereğli kampüsünde değil 11 ayrı kampüste eğitim ve öğretim araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerini her geçen gün kapasitesini artırarak başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.  Üniversitemiz, bugün itibariyle 14 fakülte 1 Devlet Konservatuarı,  3 enstitü, 4 yüksekokul,  30 araştırma ve uygulama merkezi ve 8 meslek yüksekokulu ile Batı Karadeniz bölgesinin gerçekten güçlü bir yükseköğretim kurumu haline geldi. Üniversite olarak 11 ayrı kampüsümüzde 2016-2017 akademik günü sonunda yaklaşık 7150 öğrencimizi ve bu çerçevede Ereğli Eğitim fakültesinde 700 öğrencimizi mezun etmenin mutluluğunu bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bugün mezun olacak bütün öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum. Tüm öğrencilerimizin eğitim öğretimine büyük emek veren, fedakârca çalışan, hiçbir zorluktan sıkıntıdan yılmayan başta Ereğli Eğitim Fakültesi değerli dekanı olmak üzere, tüm fakülte öğretim elemanlarına en içten dileklerimle kutluyor, katmış oldukları emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Değerli veliler sizlere de öncelikle böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için kutluyorum. Bu mutlu günümüzde bizlerle birlikte olduğunuz için şahsım ve üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum. Onların yetişmesinde eğitimlerinde göstermiş olduğunuz olağan üstü fedakarlıklar ve en önemlisi bize güvenerek onları bize emanet ettiğiniz için sizlere en içten şükranlarımı sunuyorum. Ereğli eğitim fakültesinin ve Ereğli kampüsünün gelişimine büyük emek veren başta Zonguldak Valimiz sayın Ali Kaban,  kaymakamımıza, belediye başkanımıza, TSO başkanımıza, sayın  Zühal hanımefendiye tüm emeği geçen hayır sevenlerimize  şahsım ve müessesim adına şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrencilerimiz sizler üzerinize düşen tüm sorumlulukları yerine getirerek bugün mezun olayı hak kazandınız sizleri öncelikle bu başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Sizlerin bu güzel ülkemize hizmet etmek için hiçbir özveriden kaçınmadan yolunuza devam edeceğinize önüne çıkabilecek zorluklardan asla yılmayacağınıza ve çok başarılı olacağınıza canı gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yaşamlarınızın daima başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum yolunuz ve bahtınız açık olsun hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar ise, Bugün gençlerimizin Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinden mezun olma sevincini paylaşmak üzere, gençlerimizi dört yıl önce girdikleri “gelecek burada şekillendirir” kapısından gururla uğurladıklarını söyledi. Azar konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Bugünün özel bir anlamı var Üniversitemizin 25. Yılında fakültemizin 17. dönem mezunlarını vermenin sevincini ve onurunu sizlerle paylaşıyoruz. Bizler eğitime öğretime başladığımız 97 yılından beri şu anda Türkiye’nin dört bir yanında öğretmen olarak görev yapan binlerce mezunu veren bir fakülteyiz. Bu 17 yıllık süre içerisinde 6 bin öğrencimizi öğretmen olarak mezun ettik. Bu mezunlarımız her yıl yaklaşık olarak  yüzde yetmişi eğitim ordusuna katılmaktadır. Fakültemizin kuruluşundan bu yana fakültemizin gelişmesinden, fakültemizin şehrimizde, ülkemizde bütünleşmesinde emeği olan bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan maddi manevi bizleri destekleyebilen bizlere rehber olan rektörümüz Profesör Doktor Sayın Mahmut Özer’e huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Yakın bir gelecekte  ilçemizde marka değeri kazandıracak fakültemizin temellerini atan, bu güzel eseri bizlere hediye eden rahmetli Hacı Kadri Yılmaz amcamızı da bir kez rahmetle anıyorum. Yine bu mirası bu onurlu mirası sürdüren  Hacı Kadri Yılmaz amcamızın kızları Zuhal hanımefendiyi de  tekrar burada sevgiyle onu da anmak istiyorum kendilerine teşekkür ediyorum. Fakültemizin büyümesinde gelişmesinde başta sayın Kaymakamımız olmak üzere  Ereğli eğitim vakfı yöneticilerine çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Tören konuşmalarının ardından Fakülte ve bölümleri derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ereğli Eğitim Fakültesi 2017 Fakülte birincisi Cemre Keloğlu, Fakülte ikincisi Ümmü Gülsüm Kılıç ve Fakülte üçüncüsü Nihal Torunoğlu oldular. Rektör ve Dekanın eşliğinde Fakülte birincisi Cemre Keloğlu ve ailesi tarafından Mezuniyet kütüğüne çivi çakıldı.  

Mezunlar, mezuniyet yeminini ettikten sonra Fakültemiz öğretim elemanlarından diplomalarını aldılar. Töreninin finalinde öğrenciler 10. yıl Marşı eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin