Küçült Yazı Tipi Büyüt


2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU

Diğer Üniversitelerin Yaz Okullarından Ders Almak İsteyen Fakültemiz Öğrencilerinin Yapmaları Gereken İşlemler

1-Gideceğiniz üniversitede dersler başlamadan önce (Danışmanınıza) Yaz okulunda hangi üniversiteden ders alacağınızı, alacağınız dersi ve dersin kredisini (Form 19 (https://egitim.beun.edu.tr/formlar/gerekli-formlar-ve-kilavuzlar.html)) bildiren bir mail atınız.

2-Alacağınız dersin uygun olması halinde, danışmanınız dersleri alabileceğinize dair size mail atacaktır.

3-Onaylanan dersler için, ilgili üniversiteye ücret yatırıp, ders seçimi yapınız.

4-Gittiğiniz üniversitede yaz okulu ders alımı işlemini kesinleştirdikten sonra ekte verilen Yaz Okulu Kayıt Formu doldurarak, danışmanızdan gelen onay maile ile Yaz Okulu Kayıt formlarını 26 Temmuz 2021 tarihine kadar Bölüm Başkanlıklarına posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Zamanında teslim edilmeyen dilekçeler, işleme alınmayacaktır. Formun ekinde Danışman onay maili çıktısı eklenmelidir.

5-Yaz okulunda en fazla 3 ders alınabilir

6-Yaz okulu bitiminde notların erken girilebilmesi için transkriptinizi posta ile gönderiniz.

 YAZ OKULUNDA ALINACAK DERSLER İÇİN (ÖRNEK TABLO)

ÖRNEK 1
YAZ OKULU DİĞER ÜNİVERSİTEDEN ALINAN DERSİN DENKLİĞİ KABUL EDİLEN
KODU DERSİN ADI AKTS KRD KODU DERSİN ADI AKTS KRD UYGUNLUĞU
4 2 4 2 UYGUNDUR
4 2 4 2 UYGUNDUR
4 2 4 2 UYGUNDUR

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1- Alacağınız derslerin kredilerinin Eğitim Öğretim Planındaki derslere denk olmasına dikkat ediniz.Dersleri Eğitim Fakültelerinde alıyorsanız, onaylı ders içeriklerine gerek bulunmamaktadır. Farklılık olması durumunda danışmanınızla görüşünüz.

Eğitim fakültesi dışında alınacak yerlerde, ders içeriklerinin danışmanınız tarafından uygunluğunun teyit edilmesi gerekmektedir.

3- Yarıyıl tekrarı durumunda olan öğrenciler, başarısız oldukları dersleri DZ,GR, FD, FF ve YZ veya DC ile DD notu aldıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

5-Yarıyıl tekrarı durumunda olmayan öğrenciler ise akademik ortalamalarını yükseltmek amacıyla daha önce aldıkları dersleri yaz okulunda alabilirler. Bahar yarıyılı sonunda bulunduğu yarıyıla kadar alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olmak kaydıyla genel not ortalaması 2.50 ve üzeri olan lisans öğrencileri yaz okulunda bir üst sınıftan ders alabilirler. Mezun olmak için en fazla üç dersi kalan ve genel not ortalaması en az 2.00 olan öğrenciler yaz okulundan hiç almadığı üç dersi alabilirler.


Örnek Form 19 İndir
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin