Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3. Sınıf Öğrencileri Tarafından Yabancı Uyruklu Öğrencilere Akademik Türkçe Dersleri Verildi.

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Üniversitemizde Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Türkçe Öğretmenliği öğrencileri Doç. Dr. Efecan KARAGÖL rehberliğinde üniversitemiz bünyesindeki yabancı uyruklu öğrencilere hızlandırılmış Akademik Türkçe dersleri verdiler.
Eğitim öncesinde öğretim üyesi tarafından sürece yönelik bilgilendirmeler alan öğrenciler, öğretim materyallerini tasarlayarak uygulamaya geçirdiler. Yabancı uyruklu öğrencilerin eksik olduğu becerileri geliştirmeyi ve dört temel dil becerisini öğrencilere akademik düzeyde kazandırmayı amaçlayan Türkçe öğretmeni adayları her beceri için farklı etkinlikler ortaya koydular. Etkinliklerin her biri öğrencilerin seviyeleri ve hazırbulunuşlukları göz önünde bulundurularak hazırlandı. Türkçe öğretmeni adayları tarafından “farklı bir deneyim” olarak adlandırılan etkinliğe tüm bölüm öğrencileri aktif katılım sağladı.
Her katılımcı ile bire bir ilgilenilen etkinlikten oldukça memnun kalan uluslararası öğrenciler etkinliğin ileriki zamanlarda tekrarlanması için istekte bulundular.

Yayınlanma Tarihi : 19.12.2022