Geleceğin Türkçe Öğretmenlerinden 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerine Anlamlı Sürpriz

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Bülent Ecevit Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında, Doç. Dr. Efecan KARAGÖL rehberliğinde 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu ziyaret edilerek “Türkçe Katı” adlı proje gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören etkinlikte panolar, materyaller ve birçok etkinlikler tasarlanarak öğrencilerle buluşturuldu. Ardından “Sosyal Medyanın Türkçeye Etkisi” konulu seminer verildi ve öğrenciler Türkçeyi doğru ve etkili kullanmaları konusunda bilinçlendirildi.
Türkçe Katı içerisinde yer alan "Benim Zürafam" köşesinde çocuklar ile boyama etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte çocuklara kitabı tanıtırken aynı zamanda yaratıcı düşünmelerini ve hayal güçlerini geliştirmelerini sağlandı. Çocukların çalışmalarını paylaşarak eğlenceli vakit geçirdiği göze çarptı. “Turunca Güzelleme” adlı okuma köşesinde çocuklara kitaplarda geçen meyveler tanıtıldı, oyunlar aracılığıyla öğrenciler kitap okumaya teşvik edildi.
Türkçe öğretmeni adayları “Şiir Çarkı” etkinliğiyle çocuklara şiir okumayı eğlenecekleri bir şekilde teşvik etmeye çalıştı. Şiir çarkına yoğun ilgi gösteren çocuklar, çarkı çevirip kendilerine çıkan öğretmen, gemi, orman, yıldız vb. konulu şiirleri arkadaşlarına okuyarak keyifli vakit geçirdiler.
Atatürk Köşesi’nde ise Mustafa Kemal Atatürk’ ün fotoğrafları ve öğretmen adayları tarafından hazırlanan Anıtkabir temsili öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. Son olarak çocuklara hediyelik ayraçlar verilerek etkinlik sonlandırıldı.

Yayınlanma Tarihi : 19.12.2022