Fakültemizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Gerçekleştirildi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yılında fakültemizde saygı, minnet ve şükranla anıldı.  Doruk Kampüsü’nde gerçekleştirilen anma törenine dekan yardımcıları, öğretim elemanları, idari personel katıldı. İlk olarak Atatürk Heykeli önünde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Dijital ortamda devam eden programa ise Dekan Vekili Prof. Dr. Soner YAVUZ, dekan yardımcıları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Gazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selma YEL’in “Düşünceden Pratiğe Atatürk’ü Anlamak” başlıklı konferansı Dekan Vekili Prof. Dr. Soner YAVUZ’un konuşması ile başladı. YAVUZ, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 82. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi. Prof. Dr. Selma YEL, Kurtuluş Savaşı sırasında ülkemizin içinde bulunduğu durumu, dönemin imkânsızlıklarını, Atatürk’ün krizleri çözme başarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin zor zamanlarda aldığı kararları örneklerle anlattı.  150’nin üzerinde katılımcının olduğu konferansta Prof. Dr. YEL, eğitimciler olarak hangi alanda eğitim verirsek verelim, Mustafa Kemal Atatürk’ü somut örnekler üzerinden açık ve anlaşılır bir şekilde anlatmamız gerektiğine vurgu yaptı.

Programın sonunda Dekan Vekili Prof. Dr. Soner YAVUZ, Prof. Dr. Selma YEL’e vermiş olduğu konferanstan dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek teşekkür belgesi takdim etti. YAVUZ, katılım sağlayan öğretim üyelerine ve öğrencilerimize teşekkür etti.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin