Fakültemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Online Olarak Gerçekleştirildi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Ereğli Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü tarafından düzenlenen “Pandemi Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Önemi” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Dijital ortamda Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin ve Dr. Öğr. Üyesi Erhan Yeşilyurt’un konuşmacı olarak katıldığı programa, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, öğretmenler ve öğretmen adayları katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasında Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal olmuş, görevi başında şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve şükranla anıyoruz dedi. Pandemi döneminde bir araya gelinemese de etkinliklere online ortamda devam ettiklerini ifade etti.  

160’ın üzerinde katılımcının olduğu konferansta Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin, pandemi döneminin az ya da çok herkesi etkilediğini, bu dönemde psikolojik sağlamlığın, kaliteli vakit geçirmenin önem kazandığını ve yeni hobiler edinmenin kaygı ve stres durumlarına iyi gelebileceğini ifade etti. Bu zor günlerin de atlatılacağının düşünülmesi gerektiğini, elimizde olmayan durumlara takılmak yerine, elimizde olan durumlara yönelik yapabileceklerimizi yapmamız gerektiğini söyledi. Bununla birlikte bu zor dönemlerde doğru bilgi kaynaklarından bilgi edinilmesine ve öğretmenler olarak psikolojik sağlamlılığımızı canlı tutmamız çevremizdekilere destek olmamız gerektiğine vurgu yaptı.

Daha sonra Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin önderliğinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalı öğrencileri bir oratoryo sergiledi. Oratoryodan sonra program Dr. Öğr. Üyesi Erhan Yeşilyurt’un Öğretmenlik nedir? Öğretmenler gününün kutlanması, Atatürk’e başöğretmenlik ünvanının verilmesi, pandemi döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitimin dinamikleri hakkında konuşması ile devam etti.  

Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin öğrencilerle yapılan araştırmalarda öğretmene yönelik birçok metafor ortaya çıktığını bunların en başında bilgi kaynağı, yol gösterici ve şevkat göstergesinin geldiğini, üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizi anıp hatırladığımızı isimlerini unutmadığımızı, diğer mesleklerden farklı olarak öğretmenliğe başlar başlamaz bir saygınlık kazanıldığını dile getirdi. “Öğretmen adaylarımıza güvenimiz inancımız sonsuzdur, sizleri çok seviyoruz ve çok özledik. İnşallah en kısa zamanda bir araya geliriz.” dedi.

Programın sonunda öğretmenler günü temalı resim, şiir ve düz yazı kategorilerinde ödül alan eserler sunuldu. Resim kategorisinde İrem Celep, şiir kategorisinde Enes Dağ,  düz yazı kategorisinde Nimet Keskin ödül aldı. Ödüllerin ardından Dekan Vekili Prof. Dr. Soner YAVUZ, Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin ve Dr. Öğr. Üyesi Erhan Yeşilyurt’a programın hazırlanmasında vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür etti ve teşekkür belgesi takdim etti. Prof. Dr. Yavuz, katılım sağlayan öğretim üyelerine ve öğrencilerimize de ayrıca teşekkür etti.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin