Öğrencilere Motivasyon Semineri

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Fakültemiz İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Doç. Dr. Timur KOPARAN danışmanlığında düzenledikleri "Motive Misiniz?" adlı seminerini 27 Nisan Salı günü gerçekleştirdiler.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi, Covid 19 ve Uzaktan Eğitim teması kapsamında düzenlenen seminerde Necmettin Erbakan Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi İbrahim ÇETİN davetli konuşmacı oldu. Seminer William Butler Yeats’in “Eğitim, kovayı doldurmak değil; ateşi tutuşturmaktır.”  sözü ile başladı. Sonrasında Endüstri 4.0 ve bunun ardından Eğitim için de bir 4.0 gerekliliği, Artırılmış gerçeklik, robotik kodlama, programlama, yapay zeka uygulamaları gibi konu başlıklarını artık bu dönemin klişeleşmiş bir sözü olan “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” mottosu ile aktarıldı.

Gelecekte karşılaşacağımız meslek türleri ve bunların eğitimi hakkında nasıl bir altyapıya sahip olacağımızı ve bu altyapı ile birlikte öğrenci motivasyonunu nasıl güçlü tutacağımızdan bahsetti. Seminerde uzaktan eğitimde kullanılabilecek (Class Dojo, Desmos, Teacher Made, My View Board, Mentimeter vb.) işe yarar altyapı alternatiflerinden örnekler sunan Dr. Ögr. Üyesi ÇETİN, artık “Hibrit yöntemler” ile ders yapılmasının gerekliliği “Proaktif öğretmen” ve "Öğrenme Çevikliği" “Öğretimsel çeviklik” gibi yeni kavramlarının eğitim-öğretime kazandırılmasının öneminden bahsetti. Soru ve cevap bölümünün ardından Kahoot etkinliği ile devam eden programın sonunda Doç. Dr. Timur KOPARAN,  Dr. Ögr. Üyesi İbrahim ÇETİN' e sunmuş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ederek Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz adına teşekkür belgesini takdim etti. 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin